Normally, DUO would be used to form smaller regular shaped structures as an efficient alternative to heavier systems. However, this project proved that the DUO system is capable of more.
(Photo: seanpollock.com)
Betoonmaja, Sussex

Ainult DUO raketisega ehitatud julge joonega betoonmaja

Viimase aasta jooksul on betoon kui ehitusmaterjal hakanud Sussexis üha rohkem tavaliste elumajade ehitusse ilmuma. Ühekorruseline hoone oli omaniku Adrian Corrigalli jaoks esimene ise ehitatud maja ning samuti oli see PERI esimene elumaja projekt, mille ehitamisel kasutati DUO raketist.     

Kuupäev
09. november 2018
Asukoht
Ühendkuningriik
DK ties form a regular pattern across the concrete surface.
(Photo: seanpollock.com)

Laadi alla pressiteate zip-fail

Meedia

Objekti pildid

Traditsioonilise terasest ja vineerist seinaraketise asemel kasutati betooni valamisel DUO raketist, mis on tehnopolümeerist plastikraketise süsteem. Tavaliselt on DUO väga hea väikeste, korduva geomeetriaga osade puhul, kuid antud projekt oli hea võimalus DUO proovile panna ja tõestada, et see on võimeline ka enamaks.

Betoonivalust detailsemalt

Terve maja ehitamiseks eraldas PERI 355 paneeli, igaühele oli ette nähtud 30 kuni 35 kasutuskorda. 345 m² pindalaga lagi toestati ALPHA tugipostide abil. Kokkuvõttes valati seinad 29 ja lagi 5 valukorraga.

DUO osutus õigeks valikuks

Kerged paneelid, millest kõige suurem kaalub 25 kg, võimaldasid tõsta ja liigutada materjali objektil ainult töömeeste jõudu kasutades. Lisaks vastas DUO majaomaniku visioonile materjalide utiliseerimisest. Kogu toormaterjal on 100% taaskasutatav ja sellest on võimalik uusi paneele toota.   

Disain ületab piiranguid 

Antud betoonmaja kuju ei vasta just traditsioonilisele ettekujutusele betoonehitistest. Ehitises on kombineeritud korrapäratuid nurki ja erinevatel tasanditel põrandaid. See oli uus variant DUO´t rakendada, sest üldiselt on süsteem ettenähtud korrapäraste vormide ehitamiseks.  

Resilia betoon PERI lahenduses

Resilia on kiududega tugevdatud isetihenev betoonisegu. Selle voolavuse pärast osutab betoon võrreldes tavalise betooniga suurema surve. Raketise paneelidel on limiit 50 kN ruutmeetri kohta. Et seda numbrit mitte ületada, valati betooni erilise kontolli all. Betoon oli sellise konsistentsiga, et vibreerimist tarvis ei olnud.

Planeerija/Arendaja

Adrian Corrigall

Arhitekt

RAW

Betooni tarnija

CEMEX

Raketise tarnija

PERI Great Britain