Kolme silla valuks pakkus PERI välja optimaalse lahenduse: VARIOKIT järkjärguline sillakehandi valamise süsteem, VARIO GT 24, TRIO postiraketis ja PERI UP tellingusüsteem.
(Foto: PERI SE)
Expressway S3 Legnica – Lubawka

Nädalane valutsükkel PERI VARIOKIT VIL seadmega

480 km pikkune S3 kiirtee Lääne-Poolas algab Świnoujście sadamas ja viib lõuna suunas Poola-Tšehhi piirini. PERI raketist kasutati Legnica ja Lubawka teelõigu ehitusel.

Kuupäev
13. jaanuar 2022
Asukoht
Poola
VARIOKIT raketise moodulid kohandati silla geomeetriale individuaalselt.
(Foto: PERI SE)

Laadi alla pressiteate zip-fail

Meedia

Objekti pildid

PERI töötas kolme silla ehituseks välja optimaalse lahenduse, mis baseerus VARIOKIT sillakehandi järkjärgulise valamise süsteemil. 

Erineva geomeetriaga kolme silla betoneerimine

Kõige suurema väljakutse esitas betooni pinnakvaliteedile esitatavate nõuete täitmine.  Sildade pikkused varieerusid 435 m kuni 589 meetrini, mis tähendas, et vaja oli teha erinev arv betoonivalusid, igaüks 25 m pikk.

VARIOKIT Rafters lahtirakestamise mehhanism

PERI tarnis sobiva VARIOKIT raketise lahenduse vundamentidele, vahesammastele, edasilükatavale sillakehandile ning tekiplaadi välis- ja sisekülgedele ning plaadile. VARIOKIT raketise eriomaduseks on lahtirakestamise mehhanism. Kui sillakehandi valamise vorm oli alla lastud positsioonis, lükkas mehhanism välimise raketise horisontaalsuunas välja. See tagas vajaliku ruumi kivinenud konstruktsiooni ja lahti võetud raketise vahel, mis võimaldas valatud silla kehandit edasi liigutada. Kui valuvorm liigutati algasendisse, tõmbas mehhanism välimise raketise automaatselt tööasendisse tagasi. Seetõttu välimisele raketisele lisaseadistamist vaja ei olnud ja töölised said kohe hakata muid töid tegema.

Lisaks, VIL Wall Support with Roller Drophead (seina külge kinnitatud toestus, rullikutega, allalastava postipeaga) süsteem võimaldas 25 m pika laeraketise ühes tükis betoneerimise asendisse liigutada ja poole tunni pärast oli see juba tööpositsioonis.

Turvalised PERI UP tellingud

Ehitusplatsil kasutati ka mitut PERI UP lahendust: trepitornid, armeerimistellingud, tööplatvormid. Neid kõiki iseloomustab kõrge turvalisuse tase, paigalduse lihtsus ning efektiivsus.

PERI inseneride tugi

Terve projekti jooksul viibisid PERI insenerid platsil ja koolitasid ehitustöölisi, kes kasutasid VARIOKIT sillakehandi järkjärgulise valamise süsteemi esimest korda. Seetõttu oli inseneride panus antud projekti märkimisväärne. 

 

Töövõtja

Konsorcjum Mosty Łódź S.A. & ONDE S.A.

Töömaa teenindus

PERI Poola