Iga päev külatab hoonet kuni 70 000 inimest, kes nüüd saavad jalutada muljetavaldava klaaskatuse all. Teiseks piiranguks ehitustööde läbiviimisel peale tihedat kalendrigraafikut oli see, et kaubanduskeskus pidi külastajate jaoks olema avatud. (Foto: David McArthur Parallax Photography)
Chadstone kaubanduskeskus

PERI UP ebatavalise arhitektuuriga ehitisele ”Down Under“

Hetkel renoveeritakse ja laiendatakse Melbourne’is Austraalia suurimat kaubanduskeskust. Nüüd katab 1960. a. avatud keskust laineline klaaskatus.  Tellingutööde töövõtjale oli suuremaks väljakutseks pidada kinni pingelisest ajagraafikust ja minimaalselt kasutada kraanat. PERI Austraalia insenerid töötasid välja PERI UP Flex tellingusüsteemist projektspetsiifilise lahenduse, mis aitas lõpetada tööd väga piiratud aja jooksul.

Kuupäev
03. aprill 2017

Meedia

Objekti pildid

34,000 m² pindalaga Chadstone kaubanduskeskust hakati laiendama 2014. a. Hetkel on see 212,000 m² suur. Iga päev külastab hoonet kuni 70 000 inimest, kes saavad nüüd jalutada muljetavaldava klaaskatuse all. Teiseks piiranguks ehitustööde läbiviimisel peale tihedat kalendrigraafikut oli see, et kaubanduskeskus pidi külastajate jaoks olema avatud. See on üks põhjustest, miks kraana kasutamist piirati. 

Suur paindlikkus keerulisele disainile

Tihedas koostöös tellingutööde töövõtjaga Nomad Scaffolding projekteerisid PERI insenerid 20 m kõrged tellingud. Üheks eelduseks oli, et tellingud kohanduksid ehitise geomeetriaga ja ulatuksid nõutud punktideni, et võtta vastu koormused.

Selle projekti näitel demonstreeris väga hästi PERI UP Flex oma kohandumisvõimalusi. Samuti tagas see turvalise juurdepääsu kõigile töökohtadele. Lisaks, pannakse PERI UP Flex tänu iselukustuvale rõhttala ühendusele ja tõstmist takistavale lukule väga kiiresti kokku.

“Kerge” lahendus

Üks PERI UP Flex moodultellingu eeliseks on detailide väike kaal. Rõhttala ristkülikulise ristlõikega saavutatakse nii kergem kaal, kui ka suur kandevõime. Tänu sellele ei ole vaja kraana kasutada, kõik detailed on käsitsi teisaldatavad. See välistas kraana tööga seotud võimalikke pause.

Süsteemi turvalisus

Hästi läbimõeldud PERI UP rosett-ühendused säästsid palju aega paigaldusel. Lisaks, 25 cm võrgusammuga süsteem võimaldas katta tellingutega kõik tööalad, k.a. takistuste ja väljaulatuvate terastaladega kohad. Tellingukasutajatele loodi turvalised tingimused, et saada ohutult oma töökohtadele. Sellele aitasid kaasa ümberringi pandud ohupiirded, kollased varvaslauad ja mittelibiseva pinnaga töölavad. Kõik see võimaldas teha efektiivselt tööd 20 m kõrgusel 85 m pikkustel platvormidel.

Tööd lõpetati planeeritud tähtajaks: viimane PERI UP detail võeti maha kolm päeva enne uuenenud keskuse avamist.

Töövõtja

Nomad Scaffolding

Töömaa teenindus

PERI Australia Pty. Ltd.