Not only did the SKYDECK speed up forming operations, it also provided a particularly high level of safety on the construction site.
Ferring Pharmaceuticals A/S teadus- ja arenduskeskus

PERI rätsepatööna valminud lahendused aitasid teostada keerulised arhitektuursed nõudmised

PERI panustas uue Ferring Pharmaceuticals A/S teadus- ja arenduskeskuse ehitusse Kopenhaagenis, tarnides rätsepa lahendusega raketisi ja tellinguid. Eelnevalt kokku pandud VARIOKIT süsteemi komponendid ja SKYDECK laeraketis kiirendasid tööd märkimisväärselt ning tagasid samal ajal betoonpinna kõrge kvalteedi.   

Kuupäev
02. oktoober 2019
Asukoht
Kopenhaagen, Taani
Using PERI UP Flex helped to achieve the complex building structure. It was also possible to achieve a high level of architectural concrete quality by using the PERI wall formwork VARIO GT 24.

Laadi alla pressiteate zip-fail

Meedia

Objekti pildid

Uut Ferring Pharmaceuticals A/S teadus- ja arenduskeskust ehitatakse mere äärde, Kopenhaageni äärelinna. Hoone “vaatab” Rootsi poole Malmösse, kus Ferring asutati. Kaheksakorruselise hoone arhitektuur on sama ekstravagantne nagu selle asukoht. Tähelepanu keskmes on panoraamvaatega suur aatrium, milles asuvad vestibüül, kohvik ja puhkeruum ning ka suured ruumid konverentside ja ürituste korraldamiseks. 

Ehituse teostamiseks projekteerisid PERI insenerid antud projektile kohandatud lahenduse, mis koosnes 2600 m² eelnevalt kokku pandud VARIOKIT raketisest, 2000 m² SKYDECK laeraketisest, 2000 m² MULTIPROP tugedest ja VARIODECK lavadest.   

Keerulised kujud vajavad erisuguseid lahendusi  

Seinte valu puhul osutus optimaalseks lahenduseks VARIO GT 24 talaraketis, mille juures olid töökoormus ja ajavajadus minimaalsel tasemel ning samas saavutati sellega kõrgema kvaliteediga betoonipind. Kuna süsteemil on suurepärane võime keerulistele kujudele adapteeruda ning suur kandevõime, siis selle kasutamine oli lihtne ka kaldseinte puhul.    

Rätsepatööna valminud raketise ja tellingu lahendused ühest kohast

Keerulisele kuju tõttu väärib tähelepanu ka aatriumi katus. Katuse eriline geomeetria, mis koosneb glasuuritud paindus võrgust, maksimeerib hoonesse sisse tuleva päevavalguse hulka. Spetsiaalne SKYDECK’i langeva peaga süsteem ja varajase lahti võtmise võimalus vähendasid betooneerimise aega märkimisväärselt. Koos läbimõeldud betoneerimistsüklitega olid esitatud nõuded teostatavad. SKYDECK pakkus praktilist lahendust ka väiksematele jääkpindadele, vaatamata sellele, kas need olid sirged või kaldu, kas paiknesid keset lage või ümber postide.

Samuti oli kasutusel moodultellingu süsteem PERI UP Flex. 25 cm või 50 cm sammuga võrgustik võimaldas süsteemi erineval viisil kasutada ja SRU terastaladega kombineerida. 

Tehniline tugi võimaldab efektiivselt tegutseda

Projekt kulges efektiivselt, kuna PERI poolne tehniline ja organisatoorne tugi objektijuhile toimisid kogu ehituse vältel. Lisaks sellele osales platsi meeskond PERI peapaigaldajatega läbiviidud koolitusel, mille teema oli õige ja efektiivne PERI materjali kasutamine.

Juhul, kui leiate, et ka teie ettevõttel oleks tarvis PERI materjali teemalist koolitust, võtke palun ühendust: Tiit Roots / tiit.roots@peri.ee / 5042228

Töövõtja

MPNM  - MANGIAVACCHI PEDERCINI and NESSI & MAIOCCHI

Projekti koordineerimine

PERI Denmark

PERI Italy