Thanks to the project-specific solution using mainly system components, the contractor was provided with a cost-effective and efficient solution.
Aglaya Garden tornmaja, Rotkreuz

VARIOKIT’iga kasvanud roheline tornmaja

Aglaya kõrghoone asub Risch Rotkreuz‘is Zug´i järve ääres. Majas on kombineeritud püüdlus rohelisema elukeskkonna poole ning säästlik maaressursi haldus.  Tulevikku vaatava keskkonna loomisel kasutati PERI tellingu- ja raketiselahendusi.

Kuupäev
11. veebruar 2019
Asukoht
Šveits
With the help of specially assembled framework-type tables comprised of parts from the VARIOKIT Engineering Construction Kit, it was always possible to realise the range of balcony cantilevers as well as accommodating the high loads from the parapet prefabricated elements in the same system.

Laadi alla pressiteate zip-fail

Meedia

Objekti pildid

Aedadega torni kontseptsioon tuli võitjaks rohelise elumaja ehitamise konkursil. Neli esimest korrust on selles majas kontori- ja äripindadele, ülejäänutele planeeritakse ehitada kondomiiniumid. Looduse integreerimine kõrghoonesse on Šveitsis seni ainulaadne kogemus ja teeb Aglayast lipulaeva tuleviku majade arendamises.  

Projekti väljakutsed

Konkursi karkassi ehitamiseks võitis Landis Bau AG, Zug-is asuv ehitusettevõte. Kui asi raketise valikuni jõudis, otsustas Landis kontseptsiooni kasuks, mis sündis koostöös PERI AG Šveitsi ja MCE GmbH´ga. Peamised raskused seisnesid sobiva raketise- ja tellingulahenduse leidmisel 5. korrusel asuva lehtrikujulise konsooli jaoks ning erineva paigutusega rõdudele, mis eendusid kuni 4 m väljapoole.     

Konsool teostati monteeritavatest elementidest ja nende montaaž toimus umbes 18 m kõrgusel. Nende elementide ja ka monoliitsete talade ning lae koormuste vastuvõtmiseks püstitati PERI UP tugitornid, mis täitsid ka tööplatvormi rolli. Lisaks, paigaldati PERI UP tornidele konstruktsioon VARIOKIT detailidest, mis toetasid kuni 5 t monteeritavaid elemente.  

Säästlik lavaraketise lahendus

Tänu VARIOKIT ja MULTIPROP elementidest koosnevatele raam-tüüpi lavadele valati konsoolsed rõdud edukalt ära, samal ajal võtsid lavad vastu monteeritavate elementide koormusi. Et tööajakulusid vähendada, tarniti objektile juba eelnevalt kokkupandud lavad.

Lihtne lahendus keerulises kohas

Trepikoja karkass ja mõned sisemised seinad valati MAXIMO raketisega. Tänu optimeeritud tõmbiavade asetusele ja ühelt poolt paigaldatava tõmbi tehnoloogiale toimus seinte valamine kiiresti ja efektiivselt. Sokliseinte puhul otsutas tellija DUO kergraketise süsteemi kasuks. Selle süsteemi komponentide kerge kaal ja kasutamise lihtsus võimaldasid efektiivset töö teostamist kitsastes tingimustes.

Tänu heale koostööle ja detailsele planeerimisele, olid kõik pooled lõpptulemusega igati rahul.

Töövõtja

Landis Bau AG

Töömaa teenindus

PERI AG Switzerland