With the help of a crane, large-sized TRIO elements can be moved very quickly thus ensuring valuable time-savings. In one part of the airport building, walls up to 14 m high were realised.
Istanbuli lennujaam

PERI süsteemide kasutamine uue Istanbuli lennujaama ehitusel

Istanbuli lennujaama vastuvõtu võimekus on ligi 90 miljonit reisijat aastas, kuid see number võib suureneda kuni 200 miljonini. Kaks ülisuurt terminali on planeeritud selliselt, et tohutu reisijate arvu suurenemisega hakkama saada. Esimeses terminalis on 1.44 miljonit m² kasulikku pinda. Terminali ja ka teiste osade ehitusel kasutati erinevaid PERI süsteeme.    

Kuupäev
02. september 2019
Asukoht
Türgi

Laadi alla pressiteate zip-fail

Meedia

Objekti pildid

Kuue lennurajaga 2018.a. avatud lennujaam asub Istanbuli loode osas. Loodetakse, et kümne aastaga saab see vastu võtta suurema mahu reisijaid, kui praegune maailma suurim lennujaam Atlantas. PERI süsteemid olid kasutusel mitte ainult terminali hoone, vaid ka teiste rajatiste ehitamisel, nagu näiteks mitmekorruseline parkimismaja, tuletõrjejaam, metrooterminal, jne.  

Arhitektuursest betoonist seinad ja postid TRIO-ga

Tänu kaasaegsele PERI tehnoloogiale saavutati 14 m kõrgustel seintel ja lagedel väga kvaliteetne betoonipind. Mitmetel põhjustel valiti selle töö teostamiseks TRIO seinaraketis. Üks nendest oli võimalus suuri raketiste üksusi ühe kraana tõstega liigutada. Teiseks lihtsustas ja kiirendas tööd minimaalne komponentide kogus.   

Tootlikkuse suurendamine liigutatavate tööplatvormidega 

220,000 m² suuruse ja 17,50 m kõrguse lae ehitamiseks paigaldati 15,500 m² platvorme silletega kuni 15 m. Platvorme toestas PERI UP Flex toestus. Et lennujaama tööd mitte häirida, varjati toimuvaid ehitustöid PERI UP tellingutega.    Tiheda ehitusgraafiku tõttu oli oluline platvormide paigaldusaega ja teisaldamist miinimumini viia. Selleks kasutas PERI transpordirattaid, et platvorme pikisuunas käsitsi liigutada. Niiviisi oli võimalik kuni 540 m² korraga teisaldada.

Aja kokkuhoid ehitusprotsessis

Ehituse käigus tegi PERI koostööd kõigi protsessis osalenutega, et tagada suurte materjali koguste õigeaegne tarne. Lisaks sellele olid PERI insenerid kohe algusest valmis osutama tehnilist tuge, tagamaks platsil materjali korrektse kasutamise.  Projekt lõpetati edukalt võimalikult lühikese ajaga ja olulist rolli selles mängis ka ladus koostöö PERI Türgi ja emaettevõtte PERI GmbH vahel.

Töövõtja

IGA Havalimanları İnşaatı Adi Ortaklığı Tic. İşletmesi, Istanbul, Turkey

Töömaa teenindus

PERI GmbH, Germany,

PERI Turkey, Istanbul