The gasometer on the EUREF campus in Berlin-Schöneberg is being refurbished with support from PERI.
Gasometer Schöneberg, Berliin

Tööstusliku maamärgi uus elu

Berliini Schönebergi linnaosas asuv ajalooline gaasimahuti ehitatakse ümber kaasaegseks ärihooneks ja sellest saab uus EUREF (European Energy Forum) linnaku maamärk. Ehitusel kasutatakse ka PERI raketist.

Kuupäev
16. märts 2023
Asukoht
Saksamaa
A new, circular building with 15 floors was constructed inside the steel structure.

Laadi alla pressiteate zip-fail

Meedia

Objekti pildid

Ehitamine toimub piirkonnas, mis osaleb kliimaneutraalse linna jaoks korraldatud pilootprojektis. Piirkonna arendaja on EUREF AG. Projekti raames on mitmed vanad hooned juba renoveeritud.

Gaasimahuti saab EUREF linnaku uueks maamärgiks

Gaasimahuti on viimane renoveeritav ehitis, millest saab äri- ja konverentsikeskus. Mahuti teraskonstruktsioon säilib ja hakkab toimima uue hoone karkassina. Projekt hõlmab ca 28,000 m2 äripinda, 15 korrust ja kõikide külastajate jaoks avatud katuseterrassi.

Nagu paljude teiste EUREF linnaku hoonetega, tegeles ka praeguse projektiga töövõtja WOLFF & MÜLLER. Koostöös nendega ka PERI insenerid Berliinist.

Kooriku ehitus ja renoveerimine samaaegselt valmistasid väljakutse

Kooriku ehitus algas augustis 2021.a ja samal ajal hakati renoveerima ajaloolist teraskonstruktsiooni. Kahe ehitusala vahel oli ainult 1,5 m, kuid PERI spetsialistid leidsid probleemile praktilise lahenduse. Nad projekteerisid PERI UP tellingutest konstruktsiooni, mis paigaldati võimalikult lähedalt ümber ümara teraskonstruktsiooni terve kõrguse ulatuses. Seejärel liigutati tellinguid päripäeva, et järk-järgult töötada teraskonstruktsiooni segmentidega koos samal ajal toimuva kooriku ehitusega. Seest- ja väljastpoolt kinnised tellingud kaitsesid objekti ümbritsevat ala ehitusmürast ja saastest.

Iga standardne korrus valmis kahe nädalaga. MAXIMO seinaraketise ja SKYDECK laeraketisega oli võimalik kiiresti ja professionaalselt saavutada arhitektuurne betoonpind nii seintel kui ka lagedel. RCS tuuleseinad võimaldasid töötada turvaliselt igal kõrgusel ilmastiku eest kaitstuna.

Süsteemi lahendused ühest kohast

Kooriku ehitus lõpetati novembris 2022.a, kaks kuud varem kui planeeritud. Varasem lõpetamine tähendas ka väiksemaid raketise rendikulusid, mis aitas jääda eelarve piiridesse. 

Projekti aitas ellu viia efektiivne planeerimine ja lahendused ühest kohast - alates raketise ning tellingute virtuaalsest planeerimisest kuni objektil teostamiseni BIM tehnoloogia abil.

Töövõtja

WOLFF & MÜLLER Hoch- und Industriebau GmbH & Co. KG, Berlin branch office, Germany  

Projekti planeerimine

EUREF-Consulting, Berlin, Germany

Töömaa teenindus

PERI Berlin branch office, Germany