The Kennedy Center is the largest arts centre in the American capital. The extension project “The REACH” has seen the construction of three additional buildings at the centre.
(Photo: Cowles Graphic Design)
The REACH/Kennedy Center for the Performing Arts, Washington, D.C., USA

PERI arhitektuurse betooniga projekt “The REACH” pälvis ACI Overall Excellence auhinna

Muljetavaldava Kennedy keskuse juurdeehitis on tuntud “The REACH” nime all. Hoone koosneb kolmest omavahel ühendatud paviljonist, mis paistavad silma ebatavalise disaini ja kõrgekvaliteetse arhitektuurse betooniga. Oktoobris 2020 autasustati projekti loovate tehnikate ja innovatiivsete tehnoloogiate eest Overall Excellence auhinnaga. PERI töötas spetsiaalselt projekti jaoks välja standardtsetest ja projektspetsiifilistest elementidest raketise lahenduse.

Kuupäev
02. november 2020
Asukoht
Washington, D.C., USA
Architecturally, “The REACH” is characterised by distinctive, clear-cut lines and ergonomic, sweeping curves.
(Photo: Cowles Graphic Design)

Laadi alla pressiteate zip-fail

Meedia

Objekti pildid

Paviljonide stuudiotes on ruumi esinemistele ja kunstitööde eksponeerimisele. Ruume iseloomustavad omapärased selged jooned ja ulatuslikud kõverjooned, mis sobivad ideaalselt kokku linnavaatega.

Arhitektuurne highlight Skylight paviljonis

12.9 m kõrgete lagede ja lainekujuliste seintega on Skylight Paviljon kolmest paviljonist kõige suurem. Raketise projekteerimiseks loodi 3D mudel, mille järgi sai toota täpsete mõõtudega paneelid. Paneelid toodeti objekti lähedal PERI platsil Marylandis.

Koormustega seotud väljakutsed

Arvutuste käigus saadi vertikaalse jõu väärtuseks 120 kN ja horisontaalse jõu puhul 420 kN. Kuna jõudude suunad on vastupidised, siis viib see väändejõu tekkimiseni otsalõpetuses. Nii suured koormused nõudsid tugevamat otsalõpetust, kui standardsel puhul. Lahenduseks sai suurtele koormustele ettenähtud PERI elementide, nagu RCS relsside, kasutamine. Tagatud oli nii nõutud kandevõime kui ka süsteemi optimaalne maksumus.

Suure horisontaaljõuga piirkondadele pakkusid PERI insenerid tõmbesurvesüsteemi, et ühendada paneelid horisontaalselt ja et koormus võiks jaotuda astmeliselt toestussüsteemile, mitte naaberpaneelidele.

PERI standardsüsteemid töös

Lisaks spetsiaalselt projekti jaoks tehtud lahendustele läksid töösse ka standardsed PERI lahendused. Näiteks paviljonide lainelise kujuga seinad teostati RUNDFLEX kaarraketisega ning kõrged sirged seinad VARIO GT 24 talaseinaraketisega.

Lagede puhul kasutati paindlikku MULTIFLEX süsteemi, millega saavutati nõutud betooni kvaliteet. Maaaluse parkla lagede valamiseks valiti kerge SKYDECK süsteem.

ACI Overall Excellence auhinna võitja

26. oktoobril 2020 a. võitis see ainulaadne projekt Ameerika Betooniinstituudi Overall Excellence auhinna. Auhinnaga premeeritakse silmapaistvaid saavutusi betoontehnoloogias, eriti neid, milles on kombineeritud looming ja innovatsioon.

Töövõtja

The Lane Construction Corporation

Projekti koordineerimine

PERI USA