The large, yet compartmentalised building core was formed using components of the ACS Self-Climbing System.
ONE by CA Immo, Frankfurt

PERI nutikalt lahendatud süsteemid Frankfurdi pilvelõhkuja ehitusel

Frankfurdi horisondil kõrgub uus, 190 m kõrgune pilvelõhkuja, mis kannab nime ONE by CA Immo. 33. korrusel asetseva konsooli pärast meenutab hoone arhitektuur numbrit “1”, mis sisaldub ka pilvelõhkuja nimes.

Kuupäev
29. september 2022
Asukoht
Saksamaa

Meedia

Objekti pildid

Konsool oligi kõige suurem tehniline väljakutse. PERI insenerid projekteerisid selle tarbeks tugikonstruktsiooni, mis koosnes RCS Rail, VARIOKIT ja PERI UP süsteemide elementidest.    

Raketis keerulisele projektile

Hoone ehitamisel oli tegemist pidevalt muutuva ristlõikega. Kasutusel oli kaks iseronivat süsteemi ACS P ja ACS G, koos seinaraketisega. Sellega oli kõrgusel tagatud ka ladustamisruum. RCS ronisüsteemi kasutati hoone välimistel külgedel. Moodulite positsioonide muutmine toimus ronikingadega, mis võimaldas üles liikuda ilma kraanata.

Erilahenduse elemendid

33. korrusel asetseva kolmnurkse konsooli tarbeks projekteerisid PERI insenerid teistmoodi lahenduse – 14 konsooli, milliste põhiosadeks olid RCS ronirelsid. Jäikuse tagasid VST horisontaaltalad ja VST diagonaalid. Konsoolid toodi juba eelnevalt monteerituna, sest keset linna asetseval ehitusplatsil montaažitööde jaoks ruumi ei olnud.

Turvalisus suurel kõrgusel

Platsil teostati ainult lõplik kokkupanek ja konsoolid tõsteti kraanaga kõrgusele 125 m. Et moodulite montaaž ja demontaaž toimuksid turvalistes tingimustes, paigaldati personali jaoks eraldi tellingutest juurdepääs.

Vastavalt kohandatud süsteemide kombinatsioon tagas edu

PERI standardsüsteemide kombineerimine vastavuses projekti nõudmistega võimaldas pakkuda lahenduse, mis vastas kõigile ootustele. Projekt lõpetati planeeritud ajaks – juulis 2022.