The large-scale project, SKY PARK, is the new cultural epicentre of Bratislava – in addition to customised scaffolding solutions, PERI made use of the RCS rail climbing system in combination with VARIO GT 24 girder wall formwork during the erection of the residential complexes.
(Photo: Penta Real Estate)
SKY PARK RESIDENCE

Tellingulahendused kolmele tornmajale Bratislava kultuuri keskmes

Uus kultuurikeskkond Bratislavas on kiire arengu faasis: SKY PARK on multifunktsionaalne keskus, mille 5 hektarilisel territooriumil hakkavad paiknema kolm tornelumaja, kaks ärimaja, suur pargiala ja Jurkoviči soojuselektrijaam, mis selle projekti käigus renoveeritakse. Projektis kasutati kohandatud PERI tellingulahendusi kombineeritult PERI RCS roniraketisesüsteemi ja VARIO GT 24 talaseinaraketisega.

Kuupäev
03. jaanuar 2020
Asukoht
Bratislava, Slovakkia
PERI UP Easy façade scaffolding was used in addition to PERI UP Flex falsework.
(Photo: Penta Real Estate)

Laadi alla pressiteate zip-fail

Meedia

Objekti pildid

SKY PARK, kuulsa Zaha Hadid’i arhitektuurbüroo looming, ehitatakse endise tööstuspiirkonna Mlynské Nivy asukohale. PERI pakkus oma teenuseid 105 m kõrguste tornelumajade ehitamiseks. 

PERI riikidevaheliste tiimide ühistöö parima tulemuse saavutamiseks

Võttes arvesse hoone elliptilist kuju ja kõrgust, pole imestada, et planeerimisfaas ning ehitusprotsess väga keeruliseks osutusid. Sel põhjusel tegid koostööd PERI insenerid Slovakkiast ja Tšehhist, et ühiselt teostada materjali rätsepalahendused.

Suur maht tellingumaterjali keeruliste fassaaditööde tarbeks

Kokku kolme tornmaja fassaaditööde jaoks saatis PERI Slovakkiasse 37,500 m² tellinguid kogukaaluga 400 tonni. Optimaalseks lahenduseks oli erinevate süsteemide kombinatsioon, antud juhul PERI UP Flex ja PERI UP Easy. Kuna ankrukohtade arv oli piiratud, kasutati stabiilsuse tagamiseks RS kaldtugesid ja UVR vertikaalposte.   

Töö kiirendamiseks võeti suurem osa tellinguid pärast ühte etappi maha ning terve ring viidi üle kõrgusele 89 m.

Spetsiaalselt kohandatud lahendused tõstavad efektiivsust

Eluhoonete ehitamiseks kasutati hästi toimivat kombinatsiooni RCS roniraketisest ja VARIO GT 24 talaseinaraketisest. Iga VARIO paneeli liigutati koos RCS platvormiga 50 cm võrra edasi ülespoole. Lisaks heale kohandumisvõimele oli süsteemi oluliseks eeliseks ka tuulekaitse kogu ehituse vältel.

Kõige sobivamaks valikuks vundamendiplaadi, välisseinte, vahelagede ja liftišahtide puhul osutus TRIO raketis. MAXIMO raketist, mille puhul teostatakse tööd ühelpool seina, kasutati siseseinte valamiseks.  

PERI tehniline tugi on olemas ka ehitusplatsil

Peale tellingu ja raketise materjali objektile tarnimist tegeles PERI ka objekti personali väljaõppega platsil. Eraldi tähelepanu suunati ka õigele roniraketise tööle. Kolme torni karkassid valmisid 2019.a. Fassaditööd on hetkel veel käimas.

Töövõtja

PSJ Concrete, a.s., Prague, Czech Republic

INGSTEEL s.r.o., Bratislava, Slovakia

Töömaa teenindus

PERI Slovakia

PERI Czech Republic