Kerkiv Maakri büroohoone – kümnendi esimene uus üle 100 meetri kõrgune, 30-korruseline hoone Tallinnas. Ehitaja Merko Ehitus Eesti AS. Objektil kasutatavad PERI põhisüsteemid on Maximo ja Skydeck raketis, tuulesein RCS-P ja roniraketis RCS-C, EP 200 piirded. (Foto: Raivo Tiikmaa/ Fotokoda OÜ)
Kerkiv Maakri büroohoone – kümnendi esimene uus üle 100 meetri kõrgune, 30-korruseline hoone Tallinnas. Ehitaja Merko Ehitus Eesti AS. Objektil kasutatavad PERI põhisüsteemid on Maximo ja Skydeck raketis, tuulesein RCS-P ja roniraketis RCS-C, EP 200 piirded. (Foto: Raivo Tiikmaa/ Fotokoda OÜ)
Seminar "Betoonitööd kõrghoones Maakri büroohoone näitel"

Seminar "Betoonitööd kõrghoones Maakri büroohoone näitel"

29. märtsil korraldasid Eesti Betooniühing ja Ehituskeskus seminari “Betoonitööd kõrghoones Maakri büroohoone näitel”, mis osutus ääretult populaarseks kogudes kokku üle saja huvilise. Osalejate hulgas olid ehitajad, projekteerijad, järelvalvajad ning kinnisvaraarendajad. Asjaliku seminari teoreetiline osa kulmineerus võimalusega külastada Maakri büroohoone objekti, et teooriat praktikas kinnistada.

Kuupäev
29. märts 2017

Meedia

Objekti pildid

Seminari eesmärk oli tutvustada kõrghoonete ehitamist betoonist. Käsitletud teemad hõlmasid betoonitööde korraldamist kõrghoonel (Veiko Sumre, Merko Ehitus Eesti AS), betooni tarnet, pumpamist kõrghoone tingimustes (Jaanus Järve, AS Rudus), betoonitööde korraldamist korrusel (Risto Sappinen, Merko Ehitus Eesti AS) ning raketise süsteemi- ja tuuleseina valikut (Tiit Roots, Eesti Betooniühing, PERI AS). Objektil võõrustas külalisi ja tegi tutvustuse Maakri büroohoone töödejuht Laivo Pallav (Merko Ehitus Eesti AS).

Veiko Sumre: “Kõik lahendused, mis tõstavad tööde teostamise kiirust ja tootlikkust mõistliku kulutusega, ka need tuleb kasutusele võtta”, tuues betoonitööde planeerimise näidetena antud objektil muuhulgas välja tuuleseinte tõstmise ilma tornkraanata spetsiaalsete PERI poolt tarnitud hüdrauliliste tungraudadega ning uudse Maximo raketisesüsteemi – ühepoolselt paigaldatava tõmbiga - mis võimaldab kiire paigalduse.

Seminari eesmärk ja kasulikkus PERI AS vaatenurgast oligi vajadus harida kliente seoses võimalustega, mis on betoonitööde teostamise juba tänane ning kahtlemata ka homne päev. Tiit Roots: “Võtmesõna on koostöö – tegelikult saab kõikidele kliendi soovidele vastu tulla töid mõistlikult planeerides. Tänu sellele klient säästab eriti vertikaaltranspordi osas (kraanaga tõstmine). Lisaks väheneb tühi ootamine ning ei teki tarbetuid tööpingeid. Vähenevad defektid ja eksimused ning protsessi kvaliteet tõuseb. Ei ole nii palju ülemäärast liikumist – tassimist, otsimist, kõndimist. Meie materjaliga ja koostöös kliendiga saab kõikides nendes aspektides vastu tulla. Raketis ei ole ainult paljas raud, selle taga on mõte ja innovaatlised lahendused, mis teevad ehituse kiireks ja lihtsaks ning lõppkokkuvõttes säästavad kliendile raha.”

Tagasiside osalejatelt oli positiivne, koguti uut ja huvitavat informatsiooni betoonitööde erinevate aspektide kohta tervikuna. PERI AS puhul tõsteti tugevustena esile kohapealset kompetentsi, kiireid vastuseid ja lahendusi, sobilikku hinda arvestades tööde efektiivsust tänu kasutatavatele süsteemidele, lao pidevat kättesaadavust – kindla peale minek.

Jana Kuzmina (osaleja, PERI AS tehnik-joonestaja): “Sellised tööd, nagu Maakri kõrghoone ehitus, on Eestis haruldased. Esinejateks olid ehitusvaldkonna parimad spetsialistid, kes jagasid oma kogemusi uue kõrghoone ehitusel. Osavõtjana sain parema ettekujutuse tööde planeerimisest, kasutatavatest seadmetest ja võimalikest takistustest nii mahuka ehituse juures.”Eestis ei ole nii kõrget büroohoonet ehitatud juba üle 10. aasta. Sedasorti seminari ülesehitus, kus räägitakse teooria poolt, mida on ka reaalses praktikas teostatud ning tutvustatakse ka objekti külastuse näol töö tulemust, on kahtlemata parim viis viia tänased betoonitööde teostamise võimalused ja lahendused kliendi teadvusesse.

Teadlikum klient suudab edaspidi koostöös tarnijaga valida parimad lahendused. 

Vaata seminari videot siit