Danube projekti erisuseks on viis erinevat tunneli ristlõiget.
(Foto: PERI SE)
Ligipääs Danube sillale tunneli kaudu, Linz

Muutuva ristlõikega tunnel valmis innovaatilise roomikutel liikuva täishüdraulilise raketisega

Danube on linna üks tähtsamatest infrasturktuuri projektidest. PERI pakkus sinna omapoolse innovaatilise insenertehnilise lahenduse, mis hõlmas esimest täishüdraulilist roomikutel raketist.  

Kuupäev
01. jaanuar 2023
Asukoht
Austria
Uus roomikutel liikuv raketis võimaldas liikuda ka kitsastes kohtades.
(Foto: PERI SE)

Laadi alla pressiteate zip-fail

Meedia

Objekti pildid

Ehitustööde käigus oli mitmeid väljakutseid, muuhulgas tunneli erinevad ristlõiked, kitsad raadiused pöördekohtades, jne. 

Raketise käru erilahendus 

Võttes arvesse tellija huvisid: lahendusele orienteeritud ja koostööl põhinevad töömeetodid, töötasid PERI insenerid välja esimese roomikutel liikuva täishüdraulilise raketise. Sellest ühest piisas erinevate ristlõigetega etappide tarbeks ning sellega on võimalik liikuda isegi väga kitsastes, väikese raadiusega kohtades. Raketise mõõdud olid märkimisväärsed: kõrgus 8.07 m ja pikkus 14.50 m. Laius liigutamise ajal 10.70 m ja betooni valu korral 11.20 m.    

Kui ühe betoonivaluga oli lõpetatud, oli raketis juba järgmisel päeval valmis edasi liikumiseks.

Mobiilsed VARIOKIT baasil paigaldus- ja armeerimiskärud

Enne tunneli roomikraketise saabumist oli töös kuuemeetrine paigalduskäru, mida kasutati tihendustöödeks. Sellele järgnes sarnase põhimõttega töötav armeerimiskäru, mille pikkus oli adapteeritud 12 m ploki pikkusele. Mõlemad kärud koosnesid VARIOKIT baasraamist, mille peal oli vastavalt ristlõikele kokku pandud PERI UP telling.

PERI ulatuslik projektitugi  

Kuna tellija soovis lahendust, mis optimeeriks tööd võimalikult palju olenemata keerulistest oludest, algas PERI osalus juba varajases projektifaasis. Kui PERI lahendus oli juba töös, toimus poolte vahel pidev kommunikatsioon tagamaks raketisesüsteemide efektiivse kasutamise ja töögraafikus püsimise.   

Töövõtja

ICM construction GmbH, Vienna, Austria

Töömaa teenindus

PERI Austria

PERI Infrastructure Sales Support Unit