A total of 14 different, perfectly coordinated PERI system solutions are in use at the construction site of the Calgary Cancer Centre, providing support to the construction workers on site.
Calgary vähikeskus

Calgary ultramoodse arhitektuuriga vähikeskuse ehitusel kasutati 14 erinevat PERI süsteemi

Kaasaegse Calgary vähikeskuse ehitus on mitte ainult suurim ehitusprojekt, mida Alberta provintsis on teostatud, vaid ka PERI suurim objekt, arvestades platsil oleva materjali mahtusid. 14 erineva PERI süsteemi kombinatsioon võimaldas keerulise projekti efektiivselt ellu viia.

 

Kuupäev
02. detsember 2019
Asukoht
Calgary, Kanada
In around 400 assembly and overview drawings, 218 different SKYTABLE designs have been created and tailored to the specific requirements of the construction site.

Laadi alla pressiteate zip-fail

Meedia

Objekti pildid

Alberta valitsuse tellimisel ehitatav haigla, päevakeskus ja kaasaegne teaduslabor paiknevad 185,000 m2 territooriumil. Eesmärk on pakkuda patsientidele kaasaegset ja perekeskset ravi 2023. aastast. Praktiline visioon ravist väljendub hoone ebatavalises kujus: laps ja täiskasvanu kaisutavad teineteist ja hingavad nagu üks.

Keeruline seinaraketise ja tellingu lahendus

PERI insenerid kombineerisid ehituse jaoks 14 erinevat süsteemilahendust, mille hulgast oli kõige keerulisem SKYTABLE konstruktsioon, lisaks olid esindatud kaasaegne VARIOKIT VRB lahendus, 15,000 m² laeraketist, 4,000 m² seinaraketist, tellingud ja rohkem kui 12,000 MULTIPROP ja 9,000 PEP tugiposti. Esimest korda maailmas kasutati ehitusplatsil TRIO TRS 120 postivorme.

Mittetüüpiline hoone muutuvate korruste kõrgustega

Juunis 2019 lõppes ehituse esimene etapp, mis hõlmas 5-korruselise maaaluse parkla ehitust. Lisaks suurtele pindaladele muutusid korruste kõrgused vahemikus 3,5 m kuni 7 m ja sobivaks lahenduseks osutus sel puhul SKYDECK laeraketis. Eeliseks oli väike komponentide kaal ja kiire rakestamine ning süsteem võimaldas ka varajast lahtirakestamist. 

Selleks, et kõige keerulisemat SKYTABLE projekti teostada, oli tarvis enam kui 400 joonist: kokku 247 lava ja 218 erinevat lahendust. 

VRB lahenduste projekteerimine oli üks projekti väljakutsetest. Paigaldati 36 tk 22 m VRB sõrestikatala, et moodustuks 18 platvormiga komplekt. Lahendused hõlmasid ka konsooltala paigaldust, mis ulatus kuni 9 m väljapoole, et tagada võimalus valada ära ülemine korrus. Vajalikud arvutused aitasid välistada ülekoormuse.  

BIM – virtuaalreaalsusest ellu 

Planeerimisfaas oli väga ajamahukas ja kestis peaaegu terve aasta. BIM (BIM = Building Information Modelling) abil loodi 3D mudel, mis võimaldas VRB lahendust ehitajatele visuaalselt esitleda. Lisatööriistaks oli 4D ajagraafik, mis aitas tööde järjekorra planeerimisel ja täpsustas paigalduse ning demonteerimise protsesse VRB komplektide puhul.  

Töövõtja

PCL Construction Management Inc.

Projekti koordineerimine

PERI Canada