The new headquarters of the environmental company Bee'ah is currently being realized according to the plans of the famous architect Zaha Hadid. The design of the futuristic building with its complex structure is based on the shape of a sand dune. (Source: www.zaha-hadid.com)
Bee'ah peakorter

Zaha Hadid'i luited Araabia Ühendemiraatide kõrbes

Sharjah kõrbesse, mis asub Araabia Ühendemiraatides, ehitatakse hetkel futuristlik ehitis, mille idee kuulub arhitektile Zaha Hadid. Sellise hoone loomisele inspireerisid arhitekti kõrbe luited. Ambitsioonika projekti jaoks töötas PERI välja individuaalse lahenduse, lisaks sellele osutati kohalike spetsialistide kaudu pidevat tehnilist tuge.

Kuupäev
01. veebruar 2018
Asukoht
Sharjah, Araabia Ühendemiraadid
The formwork elements for the dome were individually planned and pre-assembled. On site, the individual segments are quickly and efficiently installed.

Laadi alla pressiteate zip-fail

Meedia

Objekti pildid

Pärast ehituse lõppu kolib 7000 m² pindalaga hoonesse Bee'ah ettevõte, mis on tuntud keskkonnakaitse ja jäätmekäitluse sektoris. Kompleks vastab kõigile kaasaegse tehnoloogia nõuetele. Hoone kuju imiteerib kõrbe luiteid, mis loob harmoonia ümbritseva keskkonnaga. Kuplikujuline katus omab mitu eelist, sh. on ka suurem energia efektiivsus. Lisaks sellele, tuleb läbi katuse piisavalt  päevavalgust hoonesse. Hoone on konstrueeritud nii, et otseste päikesekiirte piirkonnas on peegelpind väiksem ja hoone kuju tagab kaitse kõrbetuule vastu, mis puhub selles regioonis mitu korda aastas.

Disaini elluviimine

Tohutu võlvilise katuse teostamiseks, mis on 23 m pikk ja 17 m lai, lõi PERI meeskond väga efektiivse lahenduse. Laeraketise toestusena kasutati PERI UP Flex tellingusüsteemi. Selle 25 cm või 50 cm pika sammuga võrk ja kombinatsioon SRU taladega võimaldasid kohandada toestuse hoone konstruktsiooni geomeetriale ning tagada piisava kandevõime. Kupli keskel ulatus toestus kõrguseni 15.30 m.

Futuristlikud kujud

Kuppel jagati neljaks betooni valuks. Suurim nõue oli arhitektuurse betooni pinnale ja ka tõmbiavade muster pidi olema sümmeetriline. Et nõutud tulemus saada, kohandasid PERI insenerid raketise lahenduse väga suure täpsusega. Kõik tõmbide asukohad planeeriti väga põhjalikult. Töömahukas oli vineerist elementide projekteerimine, tootmine ja seejärel vajalikule kohale paigaldamine.  

Tänu ladusale planeerimis-, paigaldus- ja ehitusmeeskondade tööle saadi tulemusena laitmatu arhitektuurne betoon, mis vastas kõrgetele nõuetele. 

Ohutu paigaldus

Tähelepanu pöörati ka kõige viimastele tehnoloogia ja ohutuse aspektidele. PERI UP tellingu süsteemist tehti erinevates piirkondades turvalised tööplatvormid. Tellingute paigaldusel tagas kindla sammuga võrgustik optimaalse kohandumise olemasolevale situatsioonile. Ohutuks teevad selle süsteemi iselukustavad rõhttala ühendused, mis välistavad töölavade liikumist, ohupiirete ja varvaslaudade turvaline paigaldus ning mittelibisev töölavade pind.

Kõik ühest kohast

Lisaks lahenduste väljatöötamisele, pakkus PERI ka ehituse vältel teisi teenusi. Nende hulgas oli PERI järelevalve viibimine objektil, mille tulemusena oli süsteemide efektiivsem ja ohutum kasutus. Lisaks sellele, koordineris PERI projektijuht raketise ja tellingu töid ning jälgis õigeagset materjalide tarnet. Tänu sellele oli objektil alati töömahule vastavad materjali kogused, mille kaudu hoiti kulusid kokku. 

Dokumentaalfilm

National Geographic kanal filmib dokumentaalfilmi Bee'ah peakorterist Araabia Ühendemiraatides. Televisiooni meeskond külastab objekti iga kuu ja jälgib ehituse edenemist.  

https://www.youtube.com/watch?v=Rkr1x-hUsrw

Peatöövõtja

Al Futtaim Carillion

Töömaa teenindus

PERI L.L.C United Arab Emirates