You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

13
jaan
13
jaan

Nädalane valutsükkel PERI VARIOKIT VIL seadmega

13. jaan 2022


Pressiteate zip-fail

13. jaan 2022
Poola
  • Pressiteade (en | de)
  • 2 447 märki (ilma tühikuteta)
  • 7 pilti
  • 38.7 MB
Laadi alla pressiteate zip-fail

Expressway S3 Legnica – Lubawka, Poola

480 km pikkune S3 kiirtee Lääne-Poolas algab Świnoujście sadamas ja viib lõuna suunas Poola-Tšehhi piirini. PERI raketist kasutati Legnica ja Lubawka teelõigu ehitusel.

PERI töötas kolme silla ehituseks välja optimaalse lahenduse, mis baseerus VARIOKIT sillakehandi järkjärgulise valamise süsteemil. 

Erineva geomeetriaga kolme silla betoneerimine

Kõige suurema väljakutse esitas betooni pinnakvaliteedile esitatavate nõuete täitmine.  Sildade pikkused varieerusid 435 m kuni 589 meetrini, mis tähendas, et vaja oli teha erinev arv betoonivalusid, igaüks 25 m pikk.

VARIOKIT Rafters lahtirakestamise mehhanism

PERI tarnis sobiva VARIOKIT raketise lahenduse vundamentidele, vahesammastele, edasilükatavale sillakehandile ning tekiplaadi välis- ja sisekülgedele ning plaadile. VARIOKIT raketise eriomaduseks on lahtirakestamise mehhanism. Kui sillakehandi valamise vorm oli alla lastud positsioonis, lükkas mehhanism välimise raketise horisontaalsuunas välja. See tagas vajaliku ruumi kivinenud konstruktsiooni ja lahti võetud raketise vahel, mis võimaldas valatud silla kehandit edasi liigutada. Kui valuvorm liigutati algasendisse, tõmbas mehhanism välimise raketise automaatselt tööasendisse tagasi. Seetõttu välimisele raketisele lisaseadistamist vaja ei olnud ja töölised said kohe hakata muid töid tegema.

Lisaks, VIL Wall Support with Roller Drophead (seina külge kinnitatud toestus, rullikutega, allalastava postipeaga) süsteem võimaldas 25 m pika laeraketise ühes tükis betoneerimise asendisse liigutada ja poole tunni pärast oli see juba tööpositsioonis.

Turvalised PERI UP tellingud

Ehitusplatsil kasutati ka mitut PERI UP lahendust: trepitornid, armeerimistellingud, tööplatvormid. Neid kõiki iseloomustab kõrge turvalisuse tase, paigalduse lihtsus ning efektiivsus.

PERI inseneride tugi

Terve projekti jooksul viibisid PERI insenerid platsil ja koolitasid ehitustöölisi, kes kasutasid VARIOKIT sillakehandi järkjärgulise valamise süsteemi esimest korda. Seetõttu oli inseneride panus antud projekti märkimisväärne. 

 

Töövõtja

Konsorcjum Mosty Łódź S.A. & ONDE S.A.

Töömaa teenindus

PERI Poola