You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

24
veebr
24
veebr

Čortanovci viadukt Budapesti-Belgradi kiirteel

24. veebr 2021


Čortanovci Viaduct, Novi Sad, Serbia

Budapesti-Belgradi tee on Budapesti-Belgradi-Skopje-Ateena rahvusvahelise raudtee ehituse esimene etapp.

Uuel raudteel jõuab Budapestist Belgradi 3,5 tunniga praeguse 8 tundi asemel. Mastaapne projekt, mis on jagatud kolmeks etapiks, peaks valmima aastaks 2023.

Kõige keerulisemad nüansid olid seotud Čortanovci viadukti ehitusega. Viadukt, mis on osa avatud kaherealisest raudteest, on 2,90 km pikk ja toetub 59 sambale.

Nutikas süsteemide kombinatsioon 

Ehitus algas keskmisest sambast ja jätkus mõlemalt poolt, B ja C sektsioonides üheaegselt. Toestati kombinatsiooniga PERI UP süsteemist ja VARIOKIT komponentidest. Mõlemad põhinevad meetrilisel võrgul ja sobivad omavahel kokku.

Sambad valati sektsioonide kaupa, iga sektsioon 4 m kõrge. Kasutati CB ronimooduleid, mis töötasid platvormidena TRIO ja VARIO GT 24 seinaraketise toestamiseks. Tööaja sääst oli korralik, kuna mooduleid ei olnud vaja kraanaga teisaldada.

Raketis ja tellingud ühelt tarnijalt

Kaherealine tekiplaat ehitati PERI UP tellingusüsteemi ja MULTIFLEX laeraketisega. Kandevõime ja turvalisus olid 20 m kõrgusel tagatud tellingusüsteemi lavadega. Laeraketise valik oli tingitud projekti spetsiifikast: projektijuhid kasutasid GT 24 puittalasid suurtel silletel ja VT 20K talasid väikeste puhul. Selline paindlikkus optimeeris platsil oleva materjali kasutamist.

Kõrgus sektsioonis B esitas väljakutse

Toestuskõrgus sektsioonis B ulatus 24 m-ni. Sel puhul oli parimaks lahenduseks ALPHAKIT toestus. Süsteemil on väike arv kergekaalulisi elemente ja tornide montaažile kulub vähe aega.    

PERI UP tööplatvormid võimaldasid ohutu töötamise suurtel kõrgustel. PROKIT ohupiirded kaitsesid avatud servade puhul. Tekiplaat valati MULTIFLEX laeraketisega, nagu sektsioonis C.

Inseneritugi platsil

Varajane materjali planeerimine ja insenertehniline tugi platsil projekti jooksul tagasid kiire ehitusprotsessi.  

Töövõtja

Peatöövõtja: RZD International

Alltöövõtja: Karin Komerc MD

Projekti tugi

PERI Serbia