You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

13
apr
13
apr

Sukeldumine Poolas: PERI aitas ehitada maailma sügavaimat basseini

13. apr 2021


Deepspot, Mszczonów, Poola

45,5 m sügava basseini ehituseks kasutati mitut PERI süsteemi. Tähelepanuväärne oli ST 100 tugitornide demontaaž vee all, mida teostasid professionaalsed sukeldujad.  

Sukeldumiskeskus Deepspot avas uksed 2020 a. lõpus, peale kaheaastast ehitusperioodi. 

Mitmetsooniline simulaator kahe alaga

Sukeldumiskeskus on jagatud kaheks alaks: peaala, mis on 15,5 m sügav ja sukeldumistoru sügavusega 25 m. Toru sügavus on võrdne 15-korruselise hoonega ja sellesse mahub 27 olümpiabasseini.

Staatilise koormuse kõrgeim tase

Staatiliste koormuste seisukohalt on selle objekti ehitamine võrreldav maaaluste rajatiste ehitamisega. Mitu geomeetriliselt ja tehnoloogiliselt keerulist PERI raketise lahendust toodi platsile eelnevalt monteerituna.

Sukeldumistoru betoneerimine

Kõige rohkem raskusi tekitas sukeldumistoru betoneerimine, mille sisemine läbimõõt on 7 m ja paigaldussügavus on maapinnalt 40,5 m.

25 m sügavusega šaht jagati 4 m segmentideks. Hüdrauliline silinder, mis toetus VST tornide peale, aitas segmente alla lasta. Eraldi segmendid kaalusid 300 t ja kokku kasutati 5,000 m³ betooni.

Ranged ohutusnõuded

Ehitusplatsi tööliste turvalisuse küsimusega tegeleti juba varasemas planeerimise staadiumis. PERI süsteemid tagasid ohutud tingimused isegi suurtes sügavustes.

Veealune ST 100 tornide demontaaž

Peale sukeldumistoru pakub huvi ka veealune vaatlemissild. Sild vajas toestust kuni basseini veega täitmiseni, seega toestamiseks kasutatud ST 100 tornid tuli lahti võtta vee all.

Selleks kutsuti objektile professionaalsed sukeldajaid ja kümne tunni jooksul said nad tellingumaterjali demonteeritud. Kokku viisid nad vee alt välja 3400 kg materjali.  

Töövõtja

Aerotunel Sp. z o.o. Sp. K

Projekti tugi

PERI Poland