You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

04
sept
04
sept

Erakordne hoone nõuab erakordset raketist

4. sept 2018


Pressiteate zip-fail

4. sept 2018
Dundee, Suurbritannia
  • Pressiteade (de | en)
  • 3 106 märki (ilma tühikuteta)
  • 9 pilti
  • 59.6 MB
Laadi alla pressiteate zip-fail

V&A Muuseum, Dundee, Suurbritannia

V&A Disainimuuseumi arhitektuur on inspireeritud mere ääres kõrguvatest kaljudest. Kuulsa Jaapani arhitekti Kengo Kuma julge joonega meistriteos on keerukas kombinatsioon betoonist ja klaasist. Betoneerimisel kasutati eritellimusel PERI raketise lahendust, mis võimaldas saavutada soovitud arhitektuurse betoonpinna.

Muuseumi väljapanek hakkab hõlmama Šoti disainipärandi parimaid palasid alates moest ja arhitektuurist ning lõpetades graafika ja fotograafiaga. V&A unikaalsus väljendub hoone suurejoonelistes kumerustes, mis ühilduvad sirgete seintega. Musta viimistluse ja 4 m laiuste kivipaneelidega meenutab hoone karme Šoti kaljusid.  

Tipp-inseneeria ja projekteerimine  

Tingitult arhitektuuri keerukusest oleks ehitus võimatu ilma spetsiaalselt käesoleva projekti jaoks valmistatud erilahenduseta. Selle väljatöötamine ning hiljem raketise ja toestuse tarnimine usaldati betoonitööde töövõtja poolt PERI’le. Veendumaks, kas valitud töömeetod on edukas, katsetati kõigepealt prooviraketist, millega tehti läbi kõik arhitektuursed kalded ja kõverjooned. Oluliseks tööriistaks oli ka 3D mudel, ilma milleta ei oleks olnud võimalik Kuma visiooni ellu viia.

Nõudlik süsteemide kombinatsioon

Täpse tulemuse saamiseks valmistati 1277 individuaalset VARIO paneeli. Sirged seinad valati TRIO raketisega, vähendades niiviisi paigaldusaega. Välisseinte tõttu oli toestuse olemasolu vajalik kogu ehituse jooksul, kuni katuse montaažini, mis sidus kogu konstruktsiooni tervikuks. Ideaalseks valikuks seina toestamiseks osutus PERI UP süsteem, mis on tugev, kerge ja paindlik, tagades nõnda turvalised töötingimused.

Koordineerimise ja kommunikatsiooni tähtis roll

Projektis, kuhu on kaasatud üle 1500 tonni materjali, 1100 joonist ning 1200 erinevat paneeli, oli sisekommunikatsioonil väga oluline roll. Ehituse tipus vajas ehitaja kuus 1,000 m² eritellimusel tehtud puidust vorme. Enamus nendest töödeldi Saksamaal ning saadeti seejärel Rugbysse, kus raketis enne platsile saatmist kokku pandi. Tänu PERI tootmise, projektijuhtide ja transpordi meeskonna koostööle olid tarned planeeritud graafikus.

Peatöövõtja

BAM Construction Ltd.

Betoonitööde töövõtja

Carey’s Civil Engineering

Raketise tarnija

PERI Ltd. UK

PERI Weißenhorn, Germany