You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

10
apr
10
apr

Kiire ehitus turvalise ja hästi läbi mõeldud raketise- ning tellingulahendusega

10. apr 2018


Pressiteate zip-fail

10. apr 2018
Zadar, Horvaatia
  • Pressiteade (de | en)
  • 3 586 märki (ilma tühikuteta)
  • 8 pilti
  • 76.2 MB
Laadi alla pressiteate zip-fail

Terminali hoone, Gazenica reisisadam, Zadar, Horvaatia

Gazenica sadama uue terminali hoone ehituseks planeeris ja tarnis raketise ning tellingu PERI Horvaatia. Kasutatud süsteemid sobisid omavahel nagu valatult ning kindlustasid ohutuse ja ajasäästu. Vaatamata hoone keerulisele geomeetriale ja suurtele toestuskõrgustele õnnestus tagada betoonpinna kvaliteet ning sealjuures täita ka ranged tööohutusnõuded.

Gazenica sadam asub vaid 3 km kaugusel Zadar’i südalinnast. Kuna tegemist on populaarse turismipiirkonnaga, saab uuest Aadria poolsaare reisisadamast sihtkoht suurtele kruiisilaevadele.  Valminud sadamas saavad silduda kuni 400 m pikad laevad. Laienduse käigus ehitatakse ka 25,000 m² pindalaga kahekorruseline reisi- ja  laevaterminal.   

Parima arhitektuurse betooni kvaliteediga V-kujulised ümarpostid

Kõige keerulisemateks elementideks osutusid 10.30 m kõrged ümarpostid. Kaldu olevad postid moodustavad V-kuju ja asuvad terminali sissepääsude kohal. 

Postide teostamiseks kasutati PERI SRS ümarpostivormide. Tänu vormide  tasemel kvaliteedile valati 95 cm ja 100 cm läbimõõduga postid. Tulemuseks laitmatu betoonpind. Esimeses etapis kasutati 6 m kõrgusel toestamiseks SRU terastalasid ja VARIOKIT elemente. Teise etapi betoneerimisel paigaldas ehitusmeeskond tööplatvormi PERI UP Flex toestusega, mis tänu 25 cm sammuga võrgule tagas kohandumise ümarpostidega. Juurdepääsu lahendusena kasutati turvalist PERI UP Flex Stairs süsteemi.

Ruudukujulise ristlõikega postid valati PERI TRIO postivormidega. Kuna postivormid taluvad värske betooni survest tingituna suuri koormusi, siis 5.50 m kõrged postid valati ühe korraga. TRIO postivormide paigaldus oli kiire ja ühelt postilt teisele teisaldamine lihtne.

DUO ja TRIO – ületamatu meeskond

Vundamendid ja külgseinad valati DUO raketisesüsteemiga. Kuna elemendid on kaalult kerged ja lihtsad kasutada, toimusid tööd kiiresti ning kraanat vajamata. Kui tarvis, saab kogu raketise konstruktsiooni ümber paigutada ilma spetsiaalsete tööriistadeta.

Kandvate betoonseinte valamiseks kasutati TRIO seinaraketist. Üks kindel pluss oli võimalus teisaldada suured raketise osad kraanaga, säästes väärtuslikku tööaega. Betoonitöid kiirendasid ja lihtsustasid erinevate komponentide minimaalne arv ning universaalne BFD klamber.

Lagede süsteemne valamine – ka suurtel toestuskõrgustel

Aatriumi lagede  valamise lahendus valmis MULTIFLEX laeraketise ja PERI UP Flex toestussüsteemi kombinatsioonina. Viimase kasuks otsustati suurte toestuskõrguste ja hoone spetsiifilise disaini tõttu. GT 24 ja VT 20 vaba asetus võimaldas raketist erinevate korruseplaanidega vastavalt kohandada. Suurte koormuste ja sillete puhul koosnes peatala kahest GT talast. Ka paindlik PERI UP toestussüsteem kohandus väga hästi erinevate kujude ja koormustega – tugitorni ristlõike mõõdud olid alates 25 cm x 25 cm kuni 4 m x 4 m.

Tänu SKYDECK laeraketise paneelidele valati betoontalade vahelised alad kiiresti. Lisaks lihtsale ja süsteemsele paigaldusele oli eeliseks ka varajase lahtirakestamise võimalus. Paneelid ja peatalad vabanesid väga kiiresti tänu allalastavale postipeale – konstruktsiooni toestamiseks jäeti alles ainult postipeadega postid ning katteliistud. Niimoodi oli võimalik aega säästa ning vähendada materjali kogust töömaal.

Töövõtja

STRABAG d.o.o. Zagreb, Croatia, Department MU-CC

Töömaa teenindus

PERI Horvaatia