You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

01
juuli
01
juuli

Traditsioonid ja modernsus kombineeritud erakordses arhitektuurses projektis

1. juuli 2019


Siseväljakutega tennisekeskus, Kuveidi Ülikool, Al-Shadadiya, Kuveit

Hetkel ehitatav siseväljakutega tennisekeskus pakub tulevikus sportlastele ja tudengitele 7100 m2 pinda treeningute läbiviimiseks. Hoone on projekteeritud traditsioonilises islami arhitektuuristiilis ja selle keerulise kuplikujulise katuse ehitamiseks projekteeris ning tarnis erilahenduse PERI.

Keskuse 25 m kõrgune fassaad ehitati 8 betooni tsüklis. Vahelagi oli mõeldud viimistleda Trencadis mosaiigiga, seega juba varakult arvestati sinna kolmnurkseid süvendeid. Süvenditesse hiljem paigutatud 120 ümmargust ava moodustasid ilusa võrgu, läbi mille pääses hoonesse päevavalgus.

Individuaalse disaini realiseerimine  

Arhitektide visiooni elluviimise usaldasid Kuveidi Ülikool ja ehitusfirma Societe d'Enterprise & de Gestion (SEG Qatar) PERI inseneridele. Ehitusplaanide põhjal projekteerisid PERI Saksamaa insenerid 3D ehitusmudelid ja 3D plaanid. Keerulise muutuva paksusega kaarseina ehitamiseks kasutati spetsiaalseid adapteeritud 3D raketise elemente. Elementide kokkupanek toimus platsil pärast töötajate põhjalikku väljaõpet. 

PERI lahenduste mitmeotstarbeline kasutus

Logistikaprobleemide heaks lahenduseks osutusid kaarseinte raketise elemendid, milliseid oli võimalik kasutada igal uuel kõrgusel uuesti, sest seina kuju ei muutunud. Üleliigsete tööoperatsioonide välistamine aitas ehitusgraafikus püsida ja tähtaegadest kinni pidada, lisaks vähendas see kulusid.

Ohutu ja säästlik kombinatsioon PERI UP-iga

Kandva konstruktsioonina kasutati antud juhul PERI UP Flex moodultellingu süsteemi, mis kombinatsioonis SRU terastalade ja VARIOKIT elementidega kohandus optimaalselt erinevatele kujudele ning koormustele. Peale selle oli tellingu süsteem ka stabiilseks tööplatvormiks ehitusmeeskonna jaoks.

Individuaalne projektitugi

PERI projektijuht tagas kõikide protsesside sujuva voo, eriti puudutas see tarnelogistikat. Seega projekti kasumlikkus oli tingitud mitte ainult projektspetsiifiliste elementide kasutamisest, vaid ka püsiva järelevalve ja objektil olevate materjalide koguste optimeerimisega.

Töövõtja

Societe d'Entreprise & de Gestion (SEG Qatar)

Töömaa teenindus

PERI Kuwait

PERI Group Germany, Technical Office Free-Form Formwork