You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

28
sept
28
sept

PERI abiga valmis luksuslik hotell plaanitust kiiremini

28. sept 2017


Pressiteate zip-fail

28. sept 2017
Kuala Lumpur, Malaisia
  • Pressiteade (de | en)
  • 2 742 märki (ilma tühikuteta)
  • 5 pilti
  • 42.7 MB
Laadi alla pressiteate zip-fail

Four Seasons Hotel, Kuala Lumpur, Malaisia

Petronase tornide kõrvale ehitatakse üks maailma luksuslikumatest hotellidest. Hoone kompleksile töötasid PERI insenerid välja tellingu ja raketise lahenduse. Tähtsamaks eesmärgiks oli kõrge töö efektiivsus ja samal ajal turvalisuse tagamine. Tulemusena lõpetati töö palju kiiremini, kui plaanis oli.

Uus Four Seasons Kuala Lumpur’i hotell ehitatakse nn. Kuldse Kolmnurka keskele, mis on linna tähtsam äri- ja finantskeskus. Uue luksusliku hotelli lähedal on kuulsad Petronas tornid.

Peale ehituse lõppu pakub Four Seasons külalistele 230 tuba, 242 luksuslikut sviiti, kus on kuni 7 tuba, ja 27 apartamenti. Hotell on osa 77-korruselisest kõrghoonest, ülejäänud pind majas jääb kauplustele.

Hästi läbimõeldud planeerimine ambitsioonikate eesmärkide saavutamiseks

Kõige suuremaks väljakutseks sai ehituse juures kraana minimaalne kasutamise võimalus. Lisaks, esitati kõrgeid nõudeid objektil ohutusele. Koostöös töövõtjaga CRCC töötati välja raketise ja tellingu lahendus, mille jaoks tegi PERI ka vajalikke staatilisi arvutusi. Tulemuseks sai efektiivne kombinatsioon PERI UP, ST 100 ja RCS süsteemidest. 

Ohutud töötingimused kõikides situatsioonides

PERI UP toestust kasutati peale teisi olukordi ka 3,50 m laiade monoliitsete r/b talade ajutise toestusena. Toestuskõrgus ulatus selle juures 26 meetrini. PERI UP süsteemi oli lihtne ja kiire paigaldada ning see tagas ohutuid töötingimused. 

CRCC kasutas RCS tuuleseinu, et tagada maksimaalne turvalisus ülemiste korruste ümber. Iga ohtlik avatud serv suleti selle süsteemi abil. See aitas kaasa töö efektiivsuse tõstmisele ja välistas materjali ning tööriistade kukkumist suurelt kõrguselt, mis võiks jalakäijatele riski tekitada.

Järgmise korruseni tõsteti tuuleseinad mobiilse hüdraulika abil, mis vähendas kraana kasutamist objektil ja säästis niiviisi aega.

Raketis, tellingud ja inseneeriteenused ühest kohast

PERI insenerid töötasid välja efektiivse ja turvalise raketise ning tellingu lahenduse ja jälgisid selle kasutamist ehituse jooksul. Suureks eeliseks töövõtja jaoks sai materjali ja teenuste saamine ühest kohast. Süsteemide kokkusobivus ja täielik lahendus aitasid viia vigade arvu miinimumini. Tänu sellele tõusis märkimisväärselt produktiivsus tööplatsil ja see võimaldas lühendada planeeritud ehitusaega.  

Töövõtja

China Railway Construction Company

Töömaa teenindus

PERI Malaysia