You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

02
mai
02
mai

Majakka tornmaja Soomes kerkis pilvedeni

2. mai 2018


Pressiteate zip-fail

2. mai 2018
Helsinki, Soome
  • Pressiteade (de | en)
  • 3 681 märki (ilma tühikuteta)
  • 3 pilti
  • 41.7 MB
Laadi alla pressiteate zip-fail

REDI Majakka tornmaja, Helsinki, Soome

Soome kõige kõrgema, 134 m kõrguse, kortermaja ehitus toimub Helsingi linna idaosas, Kalasatama südames. Hoone ehitusel on palju abi olnud PERI roniraketise projekteerimise kogemusest, millega insenerid abistasid töömeeskonda nii planeerimis- kui ka tööfaasis.  

Kõrghoone meenutab majakat (Majakka) keset uut südalinnas asuvat REDI rajooni, mis koosneb lisaks veel seitsmest tornmajast ja suurimast kaubandus- ning meelelahutuskeskusest. Pilvelõhkujate arhitektuur muudab ümbritseva keskkonna urbanistlikuks ja moodsaks.

Asjatundlikkus ja kogemus

Pindalal, mis on sama suur kui Saksamaa, elab 5.5 miljonit elanikku, mis teeb Soomest ühe Euroopa hõredamini asustatud riigi.  Siiamaani olid rohkem kui 15- kordsed majad pigem haruldus. Seetõttu toetasid PERI insenerid ehitustiimi  tehnilise know-how´ga juba planeerimisfaasis. Külastuse käigus Poola objektile demonstreeriti RCS roniraketise süsteemi eeliseid ja funktsionaalsust. Soomlased olid positiivselt üllatunud ning nende arvates oli tegemist äärmiselt efektiivse lahendusega: 10 kuni 30 kordsete hoonete puhul on RCS roniraketise süsteem mõistlik valik, kuna tänu hüdraulilisele tõstemehhanismile on võimalik kulusid märkimisväärselt kokku hoida. Mida kõrgemaks, seda soodsamaks. Kuna Soome tiim kasutas roniraketist esimest korda, oli koostöö lisaks kasutamise aspektile oluline ka selles osas, missuguseid lahendusi leida seoses hoone arhitektuursete eripäradega.

Tuulekaitse terve kõrguse ulatuses  

PERI RCS P tuulepaneelid on mõeldud erinavatest ebasoodsatest ilmastiku tingimustest tulenevate probleemide eest kaitsmiseks ning kukkumise välistamiseks. Turvaliste tingimuste loomine on oluline, sest see mõjutab otseselt töö efektiivsust. Kuna objekt on väga ranniku lähedal, tuli raketiste projekteerimisel arvestada suure tuulekoormusega.  

Raketiste tõstmine oli võimalik ka tugeva tuulega. See oli üks olulisem põhjus, miks valik antud süsteemi kasuks langes, sest tuul on selles piirkonnas tõsine riskifaktor. Piiranguks oli tuule kiirus 25 m/s ja selliseid seisakutega päevi võeti kalendergraafiku koostamisel arvesse.

Kandvad konstruktsioonid valmisid maksimaalselt lühikese ajaga

Hoone kandev konstruktsioon on seotud keskossa asetatud liftišahtidega. Sisemiste- ja šahtide seinte betoneerimiseks pakuti lahendus kasutades MAXIMO seinaraketist. Nagu PERI tehnoloogia eeldab, jäeti šahti puhul igasse külge 35 mm vahe, tänu millele tõsteti kogu siseringi raketis järgmisele korrusele korraga. Välisseinte puhul liikus MAXIMO järgmisele korrusele koos RCS roniraketisega.

REDI linnaosa

REDI on hetkel üks suurematest ja tähtsamatest ehitusprojektidest Helsingis, hõlmates 6 tornmaja, hotelli, büroohoonete osa ning ja suurt REDI kaubandus- ning meelelahutuskeskust. REDI keskus avab uksed sügisel 2018 ja pakub kaupluste ning restoranide kõrval ka suure hulga võimalusi vaba aja sisustamiseks.

Töövõtja

SRV Rakennus Oy

Töömaa teenindus

PERI Finland