You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

04
dets
04
dets

Väljakutse PERI süsteemide kombinatsioonile püloonide renoveerimisel

4. dets 2017


Pressiteate zip-fail

4. dets 2017
Rotterdam, Holland
  • Pressiteade (de | en)
  • 3 000 märki (ilma tühikuteta)
  • 7 pilti
  • 70.7 MB
Laadi alla pressiteate zip-fail

Williams silla renoveerimine, Rotterdam, Holland

Tõsiseks väljakutseks osutus tellingu paigaldus Rotterdam’i Williams silla püloonide renoveerimisel. PERI projektspetsiifiline lahendus põhines kahel omavahel kombineeritaval süsteemil: PERI UP ja VARIOKIT.

Williams sild asub Rotterdam’is ja ühendab põhja ning lõuna linnaosi. Kaks silla pülooni, mille kõrgus on 60 m, vajasid renoveerimist, sh. puhastamist liivapritsiga ja värvimist. Ohutu töötingimuste tagamiseks paigaldati tellingud esimesena ümber lõuna pülooni, hiljem ümber põhja pülooni.  

Väljakutset esitavad tellingutööd

Tellingute paigaldus Williams sillale osutus üheks keerulisemaks tellinguprojektidest Hollandis üldse. Töö ei tohtinud segada linnaliiklust, samuti koosnes keerulisus selles, et ei tohtinud paigaldada tervet 200 t kaaluvat tellingut silla plaadile.

PERI süsteemide kombinatsioon

Koostöös Steigerbouw Van der Panne spetsialistidega töötasid välja PERI insenerid kõikehõlmava lahenduse, mis vastas kõigile tingimustele ja põhines kahel süsteemil. Tänu oma paindlikkusele kohandus PERI UP Flex tellingusüsteem pülooni geomeetriale, tagades samal ajal ohutud töötingimused. Kandvate elementidena PERI UP Flex’i jaoks töötasid VARIOKIT VRB sõrestiktalad ja VST tugitornid. Konsoolne PERI UP konstruktsioon ulatus VARIOKIT toekonstruktsioonist väljapoole ja varjas kindlalt all olevaid sõidu-, jalgratta- ning jalakäijate teid.   

VARIOKIT’ist silla paigaldus

Ainult üks öö oli selleks, et sõrestiktalasid paigaldada. Iga tala oli 21 m pikk ja neid toodi objektile raskeveoautoga. Objektile jõudmisel tõsteti need mobiilse kraanaga silla külgedel olevatele VST tugitornidele ja ajutiselt silla keskele paigaldatud töötellingutele. Kell kuus hommikul oli sild liiklusele taas avatud.

LGS süsteemist sild

Paralleelselt VARIOKIT sõrestiktaladest konstruktsiooni ehitamisega tehti LGS (Lattice Girder System) süsteemist 12 m sildega tööplatvorm. Platvorm tõsteti järk-järgult ülesse kuni lõpliku 50 m kõrguse saavutamiseni.  

Ajasäästlikud ja ohutud lahendused

Tänu detailiseeritud planeerimisele ja võimalusele kombineerida VARIOKIT’i PERI UP lahendusega saavutati märkimisväärset ajasäästu paigaldusel ning demonteerimisel ja ühelt püloonilt teise juurde teisaldamisel. Lisaks, tööriistade kasutus PERI UP paigaldusel oli minimaalne: süsteemil on iselukustuvad ühendused rosettides (Gravity Lock) ja tõstmist takistav integreeritud lukk töölavadel (Locking Deck).

Töövõtja

Steigerbouw Van der Panne, Rotterdam

Renoveerimine

Venko Outdoor, Hoogeveen

Töömaa teenindus

PERI Netherlands b.v., Schijndel and PERI Weissenhorn, Germany