You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

08
jaan
08
jaan

Eelnevalt monteeritud elemendid projektspetsiifilises raketise lahenduses

8. jaan 2018


Pressiteate zip-fail

8. jaan 2018
Trier, Saksamaa
  • Pressiteade (de | en)
  • 2 571 märki (ilma tühikuteta)
  • 8 pilti
  • 80.1 MB
Laadi alla pressiteate zip-fail

Moseli lüüs , Trier, Saksamaa

Teise Moseli lüüsi ehitus osutus väljakutsega projektiks, mis eeldas mitmete monteeritavate komponentide ja spetsifikatsioonide arvesse võtmist. PERI osutas pidevat tuge Hochtief Infrastructure GmbH objektijuhtidele ja tarnis õigeaegselt vajalikke eelmonteeritud elemente platsile.    

Trier’i lõunas asuva Moseli lüüsi laiendus hõlmab uue lüüsikambri ehitust. Uus kamber on 216 m pikk, 12.70 m kõrge ja kasuliku laiusega 12.60 m. Koos sisse- ja väljalaskeehitistega on see 312 m pikk.

Suurte gabariitidega monoliitbetoonist ehitis rajati 15 m sügavusele vaiseinte vahele. Ajakulu nõudvad inseneritööd lõpetati sügisel 2017, lüüsi ehitus on planeeritud lõpetada aastal 2018. Kokku kasutati sellisel mastaapsel objektil 1,5 aasta jooksul 45,000 m³ betooni.

Suure objekti raskused

Raketis- ja armeerimistööd esitasid kõige suurema väljakutse. Kõige olulisemaks probleemiks oli suure koguse monteeritavaid elemente arvesse võtmine. Et esitatavatele tolerantsitele vastata ja tihedast kalendrigraafikust kinni pidada, oli tarvis raketise kontseptsiooni, mis koosneks põhiliselt eelmonteeritud elementidest. PERI tarnis objektile tööks valmis elemente, mida võiks lihtsalt identifitseerida ja seejärel õigesse kohta paigaldada. 

Kindel tugi igas projekti faasis 

Moseli lüüsi ehitustööde jooksul toetas PERI projektikoordinator objektijuhatust planeerimise ja paigalduse küsimustes ning tagas õigeaegseid materjalide tarneid. Lisaks sellele, koolitati objekti personali materjalide õigest ja ohutust kasutamisest.

Protsesside optimiseerimiseks ja efektiivsuse tõstmiseks toetas PERI ehitust igas projekti faasis, kasutades oma suurt kogemust ja võimalusi raketise elementide eelmonteerimiseks. Logistiliste punktide tihe võrk garanteeris materjali kiire kättesaadavuse.  

CNC lõikamine ja raketise paigaldus

Vineeri lõikamiseks kasutab PERI kaasaegseid masinaid – nii lihtsamate formaatide juhul, kui ka ühekorsete 3D konstruktsioonide tootmiseks. Kõik projektile kohandatud elemendid on valmistatud etteantud kvaliteediga ja planeeritud kindlale kasutuskordade arvule. Tootmine ja tarnimine toimub vastavalt ehitusprotsessi edenemisele.

Töövõtja

Hochtief Infrastructure GmbH, Germany Southwest Office

Töömaa teenindus

PERI Frankfurt and Weissenhorn, Germany