You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

01
juuli
01
juuli

“Terfener Innbrücke” silla renoveerimine Austrias

1. juuli 2020


Terfener Innbrücke, Terfens, Austria

Terfener Innbrücke A12 kiirtee renoveerimise projekt on hetkel suurim sillaehitus Austrias. Esimest korda oli Kesk-Euroopas kasutusel PERI VBC konsoolkäru süsteem.   

A12 kiirtee kulgeb läbi Tirooli liidumaa ja läheb Inntal’i oru kohal üle sillaks, mille pikkus on 235 m. 2018. a. alustatud projekti tähtajad on täpselt paigas – 3 aasta jooksul peavad kaks olemasolevat komposiitsilda olema asendatud uute raudbetoonsildadega.

Kompleksne lahendus ühest kohast

Projekt teostati konsoolse ehitusmeetodiga VBC konsoolkäru süsteemi abil. PERI insenerid vastutasid projektspetsiifilise lahenduse ja staatiliste arvutuste eest. Süsteem oli tellija jaoks “kõik ühes” lahendus – alustades planeerimisest kuni valmis tooteni ja lisaks sellele oli objektitugi ka alati saadaval. 

Lahendus, mis tagab kiired tulemused

VBC konsoolkäru süsteem võimaldas korraga ära valada 5.70 m pikkused sektsioonid. Tänu süsteemi paindlikkusele oli võimalik betoneerimist läbi viia nädalaste tsüklitena. Integreeritud hüdrauliline mehhanism lihtsustas raketise kohandamist ja kalibreerimist ning raketis oli võimalik kiiresti järgmisele sektsioonile liigutada.       

Tark süsteem konsoolsele konstruktsioonile

VBC konsoolkäru osutus väga kasulikuks süsteemiks, mida sai kiiresti kohandada vastavalt spetsiifilistele nõutele. Näiteks, konsoolse plaadi tugiseina puhul muudeti abitalastiku suunda ja tugede vahel oli seejuures 50 cm vahekaugust.  

Samas oli lihtne VBC süsteemi ka demonteerida. Relsside alandamist, mis on ajakulukas protsess, ei olnud nõutud. 

Seismilised koormused – PERI inseneride tugi ja know-how

Arvutuste teostamisel pidid PERI insenerid arvesse võtma ka objekti asumist  maavärina tsoonis – ehk et seismiliste koormuste tekkimisel peab raketis vastu pidama.

Raketise kasutamine, sh. montaaž, VBC konsoolkäru juhendamine, lahtivõtmine, olid PERI järelevalve kontrolli all. Tema tagas ka pideva toe platsi personalile.   

Tellija

ARGE (PORR/Strabag)

Projekti koordineerimine

PERI Austria