You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

03
jaan
03
jaan

Tellingulahendused kolmele tornmajale Bratislava kultuuri keskmes

3. jaan 2020


SKY PARK RESIDENCE, Bratislava, Slovakkia

Uus kultuurikeskkond Bratislavas on kiire arengu faasis: SKY PARK on multifunktsionaalne keskus, mille 5 hektarilisel territooriumil hakkavad paiknema kolm tornelumaja, kaks ärimaja, suur pargiala ja Jurkoviči soojuselektrijaam, mis selle projekti käigus renoveeritakse. Projektis kasutati kohandatud PERI tellingulahendusi kombineeritult PERI RCS roniraketisesüsteemi ja VARIO GT 24 talaseinaraketisega.

SKY PARK, kuulsa Zaha Hadid’i arhitektuurbüroo looming, ehitatakse endise tööstuspiirkonna Mlynské Nivy asukohale. PERI pakkus oma teenuseid 105 m kõrguste tornelumajade ehitamiseks. 

PERI riikidevaheliste tiimide ühistöö parima tulemuse saavutamiseks

Võttes arvesse hoone elliptilist kuju ja kõrgust, pole imestada, et planeerimisfaas ning ehitusprotsess väga keeruliseks osutusid. Sel põhjusel tegid koostööd PERI insenerid Slovakkiast ja Tšehhist, et ühiselt teostada materjali rätsepalahendused.

Suur maht tellingumaterjali keeruliste fassaaditööde tarbeks

Kokku kolme tornmaja fassaaditööde jaoks saatis PERI Slovakkiasse 37,500 m² tellinguid kogukaaluga 400 tonni. Optimaalseks lahenduseks oli erinevate süsteemide kombinatsioon, antud juhul PERI UP Flex ja PERI UP Easy. Kuna ankrukohtade arv oli piiratud, kasutati stabiilsuse tagamiseks RS kaldtugesid ja UVR vertikaalposte.   

Töö kiirendamiseks võeti suurem osa tellinguid pärast ühte etappi maha ning terve ring viidi üle kõrgusele 89 m.

Spetsiaalselt kohandatud lahendused tõstavad efektiivsust

Eluhoonete ehitamiseks kasutati hästi toimivat kombinatsiooni RCS roniraketisest ja VARIO GT 24 talaseinaraketisest. Iga VARIO paneeli liigutati koos RCS platvormiga 50 cm võrra edasi ülespoole. Lisaks heale kohandumisvõimele oli süsteemi oluliseks eeliseks ka tuulekaitse kogu ehituse vältel.

Kõige sobivamaks valikuks vundamendiplaadi, välisseinte, vahelagede ja liftišahtide puhul osutus TRIO raketis. MAXIMO raketist, mille puhul teostatakse tööd ühelpool seina, kasutati siseseinte valamiseks.  

PERI tehniline tugi on olemas ka ehitusplatsil

Peale tellingu ja raketise materjali objektile tarnimist tegeles PERI ka objekti personali väljaõppega platsil. Eraldi tähelepanu suunati ka õigele roniraketise tööle. Kolme torni karkassid valmisid 2019.a. Fassaditööd on hetkel veel käimas.

Töövõtja

PSJ Concrete, a.s., Prague, Czech Republic

INGSTEEL s.r.o., Bratislava, Slovakia

Töömaa teenindus

PERI Slovakia

PERI Czech Republic