You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Sepapaja 1 büroohoone

Projekti andmed

Asukoht: Tallinn, Eesti

Ülemiste Citys Suur-Sõjamäe ja Lõõtsa tänava nurgal asuv Viktor Palmi maja on oluliseks maamärgiks kõigile kesklinna poolt linnakusse sisenejatele. Väljapaistva fassaadiga 12-korruselisele büroohoonele annavad aktsenti perimeetris spiraalselt ülespoole astuvad suured klaaspinnad. Maja südame moodustab kõrge esimene korrus, kus asuvad fuajee, vastuvõtulaud ning toitlustus- ja kaubanduspinnad. Hoone idaküljelt pääseb ühendusgalerii kaudu otse 510-kohalisse parkimismajja. Uue büroohoone lõunaküljele on kavandatud urbanistlik linnaväljak koos lippude, purskkaevu ning istumisalaga, kus saab tulevikus korraldada erinevaid üritusi. Hoone arhitektuurilahenduse on teinud KOKO arhitektid.

/Allikas: technopolis.ee/

Tellija poolsed ootused

  • Kõrged nõudmised betoonpindade kvaliteedile
  • Töö kiirus

Klient

Reme Grupp OÜ

Mehis Vilo
Projektijuht

5500m3 betooni, 12 korrust.
 

Betoonitööde kestvus 7 kuud, millest tüüpkorruste ehitus võttis 11-12 kalendripäeva korruse kohta.
 

Vahelae ehituse juures oli probleemne aspekt, et ei olnud võimalik vahelage vuugiga jätkata, vaid korruse lagi tuli betoneerida ühes tükis. Seega sai kombineeritud raketis pooles mahus lavadena ja teine osa lahtiselt, et optimeerida tornkraana kasutust.
 

Seinte osas oli tellija soov võimalikult suures mahus jätta seina pinnad eksponeeritavaks. Kuni lõpuni, ehk 12 korruseni, kasutasime MAXIMO seinaraketise ühte komplekti ning seinte pinna kvaliteet korduvast kasutamisest ei langenud. Keskmine töömeeste arv oli 25 meest.
 

PERI´ga koostöö oli positiivne tarnete kiiruse, nende suurte teadmiste ja kvaliteedi osas. See aitas ka olulisel määral kaasa objekti tähtaegsele valmimisele ja mis tähtis, pinna kvaliteediga ületasime tellija ootusi. PERI lahenduste juures meeldis veel piirete süsteem.

PERI lahendus

  • Hoone seinad rajati kasutades MAXIMO seinaraketist
  • Korruste perimeetril kasutati juba tavaks saanud PERI PROKIT EP 110 ohupiirde süsteemi
  • Lagede puhul kasutati kombineeritult MULTIFLEX puittala ja  TK-lavaraketist
  • Ümarpostid valati kasutades SRS postivorme koos valamisplatvormidega