You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

05
okt
05
okt

Ühest kohast know-how kõigi eesmärkide jaoks

5. okt 2016


Pressiteate zip-fail

5. okt 2016
Putrajaya, Malaisia
  • Pressiteade (de | en)
  • 2 062 märki (ilma tühikuteta)
  • 5 pilti
  • 23.9 MB
Laadi alla pressiteate zip-fail

SPRM administratiivhoone Building, Putrajaya, Malaisia

Putrajaya linnaossa ehitatakse hetkel Malaisia Antikorruptsiooni Komisjooni hoone. PERI raketiste ja tellingute tarne oli planeeritud nii, et kõike oleks võimalik ühest kohast saada.

Hoone esimesed 30 korrust asetsevad kõrgetel kaldpostidel, mis on Malaisia arhitektuuri jaoks traditsiooniline. See kaitseb üleujutuste ja muude ootamatute olukordade eest. Tõeliseks väljakutseks sai massiivse 40 m kõrgusel oleva, nn. lendleva keskosa ehitamine.

Ühest kohast kõikehõlmav lahendus

Väga oluline planeerimise ja tarnimise juures oli raketiste vineeri kvaliteet, mis tagas nõutud betoonipinna. Tähtsat rolli mängis ka PERI UP süsteemil põhinev töötellingute ja toestuse lahendus.

Koordineeritud roniraketise ja toestuse lahendus

Suurtel kõrgustel töötamiseks tegid PERI insenerid erinevatest roniraketise süsteemidest projektspetsiifilise kombinatsiioni. RCS roniraketiste, CB tööplatvormide ja BR šahtiplatvormide abil püstitati vertikaalsed elemendid ja ümarad kaldpostid efektiivselt ja turvaliselt. Suurem osa valati VARIO GT 24 seinaraketisega koos sobiva ronisüsteemiga. 1,50 m x 1,50 m võrguga PERI UP tellingud tagasid ohutud töötingimused ja ligipääsu erinevatele tasanditele. 30 m kõrguste kaldpostide ehitamise juures oli ka toestust vaja. Tihedas koostöös ARUP’i insenerediga töötasid PERI spetsialistid välja lahenduse ST 100 tugitornidest.

Erinevale geomeetriale ja koormustele kohandumine

PERI UP tellingud pidid olema piisavalt tugevad, et 1,80 m paksude vahelagede valamise juures tekkivaid koormusi vastu võtta. Tänu 25 cm võrgu sammule olid tellingud piisavalt paindlikud, et hoone geomeetriale kohanduda. PERI UP süsteem võimaldas materjali kasutamist optimiseerida ja tagas ka töökohtadele ligipääsu.


Töövõtja
Mitrajaya Bhd., Puchong

Töömaa teenindus
PERI Malaysia