You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

02
okt
02
okt

PERI UP Easy telling – õnnetuste-vaba ehituse abimees

2. okt 2018


“Ypsilon“ elu- ja ärihoone, Ulm, Saksamaa, Ulm

Ehitusprotsessi edenemisel kasvas samal ajal kõrgusesse ka PERI UP Easy telling.  Vaatamata ebasoodsatele tingimustele – mittestandardne hoone kuju ja ruumikitsikus – ei ületanud ehitus planeeritud tähtaega ega eelarvet.

"Ypsilon", mis koosneb 10-korruselisest tornist ja 7-korruselisest kõrvalhoonest, on Ulmi uus kesklinna viiv läänevärav. 6,300 m² pindalal hakkavad paiknema outlet’id, kontorid ja korterid ning kõik see asub "Ehinger Tor" ühistranspordi keskuse vahetus läheduses. Trapetsikujuline hoone perimeeter koos kõrvalhoonega meenutab ülevalt vaadates "Y" tähte.

Nõuded, mis esitasid väljakutse

Peatöövõtja Matthäus Schmid GmbH & Co. KG´ le esitati projekti läbiviimiseks üsna tõsised nõuded. Keerulisemate osade hulgas olid näiteks kaldseinad, erineva raadiusega ümmargused nurgad ja kahekorruseline maa-alune parkla, mis toetub 25 m pikkadele vaiadele. Lisaks, toimus samal ajal trammitee laiendus, mille tõttu oli oluline graafikust kinni pidada.

Projekti plaanipärasele valmimisele pidi seetõttu kaasa aitama PERI UP Easy süsteemil põhinev telling, mille lahendus oli Schäfer Gerüstbau GmbH ja PERI koostöö tulemus. Telling võimaldas ehitada jalakäijate tunneli, kohandus keeruliste fassadi elementidega ning tagas üleliigse ajakuluta töö.   

PERI UP Easy

Tänu PERI UP süsteemi kinnitusele, mis võimaldas töölavasid sektsioonide kaupa avada ja sulgeda, osutus võimalikuks suure gabariidiga fassaadi elemendid läbi tellingu hoonesse toimetada. Seetõttu vähenes vajadus kraana kasutamise järele.

PERI UP Easy idee on lihtne ja kiire paigaldus. Telling püstitati praktiliselt ilma tööriistu kasutamata. Oluliseks eeliseks oli ka süsteemi turvalisus, tänu millele ei olnud isegi turvaköit vaja, mis võimaldas töö teostamisel suuremat liikumisvabadust.

Tellingutööde töövõtja

Schäfer Gerüstbau GmbH, Region Ulm

Peatöövõtja

Matthäus Schmid GmbH & Co. KG, Mietingen-Baltringen

Töömaa teenindus

PERI Weissenhorn