You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

05
dets
05
dets

Betooni soojendamine talve tingimustes

5. dets 2016


Pressiteate zip-fail

5. dets 2016
  • Pressiteade (de | en)
  • 3 221 märki (ilma tühikuteta)
  • 5 pilti
  • 22.1 MB
Laadi alla pressiteate zip-fail

Domino-kortteli eluhoonete kompleks, Sipoo, Soome

Helsingist põhjasuunas ligi 30 km kaugusel ehitatakse Domino Complex’i. Ehituse kestvus piirati rangete tähtaegadega, mis sai tõeliseks väljakutseks Skandinaavia talve tingimustes. Tänu hiljuti ilmunud MAXIMO MXH Heated raketisele, sai alla nulli kraadi juures betooni valamine võimalikuks.

Eluhoonete kompleksis Soome linnas Sipoo  on kaks kuni 6 korrusega hoonet. 4,750 m² pindalal avatakse puhkuse tsoonid ja restoranid ning  asutused, mis osutavad teenusi vanematele elanikutele. Ehitustöödele oli antud väga lühike aeg, seega töötasid Helsingin Rakennusteho Oy ja Keski-Suomen Betonirakenne Oy koostöös PERI soome inseneridega välja efektiivse raketise lahenduse.

Elektrisoojendusega raketis on efektiivne

Soomes kasutavad ehitusettevõted külmemal perioodil tihti monteeritavaid elemente, et madalate temperatuuride valamise juures tekkivaid probleeme välistada. Selle planeerimine võtab aga pikka aega, seega tegi töövõtja otsustuse monoliitse betooni kasuks.

Tööprotsesside optimiseerimiseks oli tähtis raketise lahenduse korralik planeerimine. Koostöös PERI asjatudjatega mõtles ehitusmeeskond läbi uue köetava MAXIMO MXH raketise süsteemi kasutamise. Soojendatav raketis on Soome jaoks tavaline, sest tagab betooni normaalse kivinemise külmades tingimustes. Võrreldes traditsioonilise köetava raketisega on MAXIMO süsteem ainus, mida võib kütteelementidega täiendada. Kütteelementide kinnitamine raketise külge toimub horisontaalselt ning need ühendatakse kiiresti kahe poldiga raami vastavasse nurka. Enamus MAXIMO komponente saab kasutada nii suvel, kui talvel, ja talvistel tingimustel kasutamiseks nõutud täiendav investeering on viidud miinimumini.

MAXIMO funktsionaalsus ja eelised

Kõik MAXIMO süsteemi eelised, k.a. ühelt poolt paigaldatavad tõmbid, on ka talvistel kütteelementidel. Elementidel on olemas nõutud süvendid kõigi süsteemi kinnituste jaoks. MXK konsoolide kasutamine tagab turvalisuse.

Aja kokkuhoid varajase laeraketise lahtirakestamisega

Vahelagede valamise jaoks valis Keski-Suomen Betonirakenne Oy SKYDECK paneelsüsteemi. See vahelae süsteem ei ole Soomes eriti palju kasutatav, kuid SKYDECK’i eelised veenisid töövõtjat selle süsteemi kasuks otsustama. Paigalduse süstemaatilisus ja tugede väike arv tagavad kiirema tööprotsessi ning varajane lahtirakestamine koos lihtsama materjalide hoiustamisega muudab töö efektiivseks. Lisaks, materjalide väike kaal võimaldab detaile objekti piirides hõlpsasti teisaldada.

Professionaalne tugi ja koolitamine platsil

Et ehitustöölised saaksid paremini uue süsteemi selgeks, saatis PERI Soome platsile kogemusega koolitaja. PERI toe abil oli tulemuseks optimeeritud logistilised protsessid ja asjakohane projektijuhtimine, mis tagasid tähtaegadest kinnipidamise.


Töövõtja
Joint Venture TYL Onnenrakentajat,
Helsingin Rakennusteho Oy and Keski-Suomen Betonirakenne Oy

Alltöövõtja
AT Complex O

Töömaa teenindus
PERI Suomi Ltd Oy